Muž ‚dlouhodobě‘ opravoval znehodnocené zbraně a nelegálně je prodával dál. Hrozí mu osm let vězení

Policisté z Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě počátkem letošního roku při domovních prohlídkách na různých místech v Česku zajistili desítky nelegálně držených střelných zbraní a obvinili člověka, který podle nich upravoval dříve znehodnocené zbraně a následně je prodával.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při domovních prohlídkách policie podle Ibeheje našla mimo jiné dvě střelné zbraně.

Při domovní prohlídce v lednu policisté našli desítky střelných zbraní (ilustrační foto) | Zdroj: Policie České republiky

Vedle obviněného detektivové zadrželi další čtyři lidi, o jejichž případném obvinění rozhodnou po dokončení znaleckého zkoumání zajištěných zbraní. Na policejním webu to ve středu uvedl mluvčí policejního prezidia Jakub Vinčálek.

GIBS stíhá 12 lidí kvůli kupčení se zbrojními průkazy. Bývalý policista je vydával bez zkoušek

Číst článek

Obviněnému hlavnímu podezřelému v případě prokázání viny hrozí za nedovolené ozbrojování dva až osm let vězení.

Informace týkající se nelegálního prodeje útočných pušek SA vzor 58 dostali kriminalisté v druhé polovině loňského roku. Při vyšetřování zjistili totožnost člověka, který podle nich dlouhodobě ve své dílně uváděl znehodnocené zbraně do funkčního stavu tak, aby je pak mohl nabízet k prodeji.

Letos v lednu pak policisté v kauze zadrželi pět lidí, včetně zmíněného hlavního podezřelého, a při domovních prohlídkách našli 44 krátkých střelných zbraní a 26 dlouhých střelných zbraní, včetně samočinných armádních zbraní. Spolu s nimi zajistili tlumiče, přes 5800 kusů nábojů a přes 80 hlavních částí zbraní připravených k jejich dalšímu zprovoznění, doplnil mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme