Náboje i ruční granáty. Dělníci nalezli při čištění studny 70 let starou munici, celkem 108 kilogramů

Při čištění studny na Lanškrounsku narazili pracovníci firmy na nemilé překvapení. Místo klasických kalů začali ze dna vybírat starou munici. Přivolaná policie a pyrotechnici z Frýdku Místku a Olomouce nakonec objevili celkem 108 kilogramů nepoužité munice včetně nebezpečných ručních granátů.

Lanškroun Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze studny hluboké celkem 24 metrů se podařilo vytáhnout zkorodovanou pěchotní munici, tři kusy ručních granátů typu RG vzor 39, RG F1 a RG vzor 34. O netradiční, objevu informovala ve čtvrtek pardubická policie na svém webu.

Pyrotechnici ruční granáty vzoru F1 a vzoru 34 označili za velmi nebezpečné a zničili je rovnou na místě řízeným odstřelem. Ostatní zajištěnou munici odvezli ke zničení na svoji trhací jámu.

"To, že tento nález není ojedinělý dokládá další oznámení majitele domu v jedné z obcí na Českotřebovku. Muž při demolici domu nalezl 221 kusů střeliva různých ráží, které jsme na místě zajistili," uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme