Policie řeší, zda zdravotní sestry novorozence vyměnily z nedbalosti nebo úmyslně

Třebíčská nemocnice se dnes přihlásila k odpovědnosti za záměnu dětí. K chybě zdravotníků na porodnickém oddělení došlo na konci minulého roku. Dvě rodiny si domů odnesly zaměněné novorozence. Za to může, podle vedení nemocnice, sedm zdravotníků. Dvě zdravotní sestry už dostaly výpověď, další byli přeřazeni na jiné pracoviště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mayer | Zdroj: ČTK

Třebíčská nemocnice však zatím nedokáže určit, jestli k záměně dětí došlo úmyslně nebo hrubou nedbalostí. "Očekáváme, že po došetření policií se dozvíme i tuto informaci," říká ředitel nemocnice Petr Mayer. Hlavími viníky jsou ale už zmíněné dvě sestřičky: jedna nesla zaměněné děti maminkám na pokoje a druhá, která zjistila, že děti mají ve zdravotní dokumentaci zapsané odlišné váhy a míry. "Poté došlo k manipulaci s dokumentací," dodal ředitel Mayer.

Každopádně nemocnice už přijala taková opatření, aby se něco podobného nemohlo opakovat. Už tento týden byla identifikace novorozenců rozšířena o další prvek, kterým je fotodokumentace dítěte ihned po porodu a následná identifikace.

Michal Malý, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme