Policie řeší zranění novorozence v nemocnici

Frýdeckomístecká policie vyšetřuje případ poraněného novorozence. Čtyřdenní dítě vypadlo zdravotní sestře z přebalovacího vaku a utrpělo poranění lebeční kosti. Vedení frýdecko-místecké nemocnice se sestrou ihned rozvázalo pracovní poměr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novorozenec | Foto: Jiří Hošek

Nehoda se stala 23. července. Podle policie byl třídenní novorozenec ve čtvrtek převezen z frýdeckomístecké nemocnice do Fakultní nemocnice Ostrava s úrazem hlavy. Policie případ vyšetřuje z úřední povinnosti, nečeká na trestní oznámení rodičů.

"Právní kvalifikace skutku je odvislá od toho, zda ke zranění došlo z nedbalosti nebo úmyslně. V případě úmyslného jednání by šlo o trestný čin ublížení na zdraví. Při nedbalosti by šlo o trestný čin jen tehdy, pokud by si zranění novorozence vyžádalo více jak sedmidenní léčení," potvrzuje mluvčí frýdeckomístecké policie Ivan Žurovec.

Novorozenec je hospitalizován na oddělení neonatologie. "Byla u něj provedena potřebná diagnostická vyšetření a v dané chvíli můžeme dle slov lékařů říci, že jeho zdravotní stav je stabilizovaný," upřesňuje mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Ivan Sekanina, Petr Havránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme