Policie rozbila gang obchodující v homosexuální prostituci

Policie zadržela při operaci nazvané Pavouk 87 podezřelých z organizování homosexuální prostituce. Kriminalisté při devíti domovních prohlídkách a v prostorách různých podniků zajistila výpočetní techniku, fotografie, 400 videokazet s pedofilní tematikou, fotoalba, katalogy a seznamy prostitutů pro zahraniční klientelu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi zadrženými bylo 13 cizinců, 4 celostátně hledaní pachatelé, jeden čtrnáctiletý chlapec a 22 mladistvých. Mluvčí policejního prezídia Ivana Zelenáková českému rozhlasu řekla, že nezletilí a mladiství protituté pocházejí především ze slabších sociálních vrstev a byli vyhledáváni na pražském Hlavním nádraží. Poté byli dodáváni do sítě gayklubů, hotelů a penzionů v Praze. Návštěvníci takových podniků byli hlavně občané Spolkové republiky Německo, Velké Británie a Spojených států, kteří tvořili uzavřenou komunitu. Nebylo však zjištěno, že by se dopouštěli na nezletilých a mladistvých jakéhokoli násilí.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme