Policie rozbila gang obchodující v homosexuální prostituci

Policie zadržela při operaci nazvané Pavouk 87 podezřelých z organizování homosexuální prostituce. Kriminalisté při devíti domovních prohlídkách a v prostorách různých podniků zajistila výpočetní techniku, fotografie, 400 videokazet s pedofilní tematikou, fotoalba, katalogy a seznamy prostitutů pro zahraniční klientelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi zadrženými bylo 13 cizinců, 4 celostátně hledaní pachatelé, jeden čtrnáctiletý chlapec a 22 mladistvých. Mluvčí policejního prezídia Ivana Zelenáková českému rozhlasu řekla, že nezletilí a mladiství protituté pocházejí především ze slabších sociálních vrstev a byli vyhledáváni na pražském Hlavním nádraží. Poté byli dodáváni do sítě gayklubů, hotelů a penzionů v Praze. Návštěvníci takových podniků byli hlavně občané Spolkové republiky Německo, Velké Británie a Spojených států, kteří tvořili uzavřenou komunitu. Nebylo však zjištěno, že by se dopouštěli na nezletilých a mladistvých jakéhokoli násilí.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme