Policie rozbila gang pašeráků kokainu

Policisté z protidrogové národní centrály rozbili gang pašeráků, která chtěl vytvořit kokainový kanál do České republiky. Vedl ho muž srbské národnosti, kterému Česko před deseti lety poskytla humanitární azyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokain | Foto: Netstof

Jednačtyřicetiletý organizátor gangu pracoval za války v bývalé Jugoslávii jako soudce. Policie zatkla také jeho pětadvacetiletou družku z Českých Budějovic. Přímo při prodeji kokainu a pervitinu na Berounsku zadrželi policisté další tři muže z Prahy ve věku 62, 46 a 43 let. Všichni skončili ve vazbě a hrozí jim až 15 let vězení.

Policejní akce ale podle ředitele Národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse stále není u konce a zatýkání bude pokračovat. Na mušce jsou občané České republiky, někteří zřejmě byli zároveň klienty gangu. "Klientela i případní spolupachatelé budou velmi zajímaví, pokud jde o jejich profesi," řekl Komorous. Zda jde o osoby veřejně známé, například ze showbyznysu, nechtěl zatím prozradit.

Při akci policie zabavila přes šest kilogramů kokainu a 1,6 kilogramu pervitinu. Z tohoto množství lze připravit 3000 dávek pervitinu v hodnotě tří milionů korun a 12.000 dávek kokainu v hodnotě 12 milionů korun. Na pervitinu bylo zajímavé to, že nebyl vyroben v České republice. Jde totiž ryze českou drogu a policie dosud nezaznamenala její pašování ze zahraničí.

Kokain mířil do České republiky z Jižní Ameriky ojedinělou cestou. Nebyl přepravován letecky formou takzvaných polykačů, ale pozemní cestou v mrtvých schránkách dopravních prostředků. Bližší podrobnosti zatím podle Komorouse nelze zveřejnit.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme