Policie rozbila gang pěstitelů a distributorů marihuany

Policisté zadrželi deset lidí podezřelých z pěstování a distribuce marihuany. Zajistili celkem 59 kilogramů této drogy v hodnotě přes pět milionů korun a odhalili tři pěstírny. Skupina vozila drogu i do Německa a Maďarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zabavené peníze a marihuana | Foto: Policie ČR

V Čechách zadržela policie mezi 27. listopadem a 1. prosincem sedm Vietnamců, z nichž čtyři označuje za manažery. Těm hrozí až 15 let vězení.

"Jsou to lidé, kteří se podíleli na tipování objektů k tomuto využití, profinancování těchto objektů, vybavení technologiemi, a to na území více států," uvedl ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Tři další prý byli "zahradníky" a do vězení by mohli jít až na deset let. Všichni zadržení skončili ve vazbě, jsou stíháni pro podezření z nedovolené výroby drog.

Policisté dále zlikvidovali tři velkopěstírny v Rudné u Prahy, Krucemberku a v Habrech. Ve skladu v Praze-Libuši odhalili 15 kilogramů drogy.

Třem zadrženým hrozí soud v zahraničí

Už 7. října zadržela policie na hraničním přechodu Selb do Německa Čecha, který fungoval jako kurýr a u sebe měl 29 kilogramů marihuany. V Německu mu hrozí až desetileté vězení.

V Bratislavě skončil 9. listopadu v rukách policie Maďar převážející 15 kilogramů drogy. Souzen bude na Slovensku, kde může dostat až pětadvacetiletý trest. O týden později německá policie dopadla Vietnamce, kterého podezřívá z organizace dvou velkopěstíren marihuany, za což by si mohl odsedět až deset let.

Od začátku letošního roku čeští policisté odhalili 65 pěstíren s 25 tisíci rostlinami konopí. Zadrželi celkem 95 lidí, 61 procent z nich pochází z Vietnamu.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme