Policie rozpustila začínající technoparty na jihu Moravy

Policie v noci rozpustila začínající technoparty na jihu Moravy. Na soukromý pozemek mezi Moravskou Novou Vsí na Břeclavsku a Mikulčicemi na Hodonínsku se v noci sjelo kolem 200 mladých lidí. Policie jim ale doporučila, aby odjeli. Uzavřela také příjezdovou cestu. Lokalita je totiž přírodní rezervací. Ráno bylo na místě ještě asi 20 technařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty | Foto: Pavel Pavlas

Účastníci Moraviateku začali na louku mezi Moravskou Novou Vsí a Mikulčicemi najíždět ve večerních hodinách. Už před tím se další početná skupina sešla v kempu v Pasohlávkách. Policisté ale měli situaci přesně zmapovanou, a tak téměř okamžitě zatarasili přístupové cesty a začali účastníkům vysvětlovat, že v přírodní rezervaci nelze takovou produkci konat.

Do ranních hodin se jim podařilo u Mikulčic většinu lidí k odjezdu přimět, v Pasohlávkách ale skupina zůstává. Žádné důvody k jejímu vykázání zatím nejsou. Nicméně do sledování jejich pohybu bude nasazen i policejní vrtulník, nelze tedy předpokládat, že by akce odstartovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na technoparty popisuje policejní mluvčí Soňa Svobodová

Přečtěte si také:
Technoparty na jihu Moravy začala. Účastníci se sjeli na louku u Mikulčic
Policisté na jihu Moravy hledají technaře, zatím bezvýsledně
Mikulov nechce v blízkosti města technoparty

Marika Táborská, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme