Policie rozšířila trestní stíhání řidiče, který odvezl zraněného chlapce do lesa

Pětatřicetiletého řidiče, který minulý týden v Kunštátu na Blanensku srazil chlapce a nechal ho bez pomoci v lese, už policie obvinila z pokusu o vraždu. Zpřísnila tak jeho obvinění, protože původně ho stíhala jen pro ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. Za pokus o vraždu motoristovi hrozí až 15 let vězení. Policie muži také odebrala řidičský průkaz a podala návrh na uvalení vazby. O té soud rozhodne zítra dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vyšetřování nehody (ilustr. foto) | Foto: Jan Rosenauer

Nehoda se stala minulý čtvrtek před půlnocí v Kunštátu, přes který řidič společně se svojí přítelkyní projížděl. Při nárazu měl chlapec přeletět střechu vozidla a přes zadní sklo spadl do kufru auta. Co bylo dál, popisuje mluvčí jihomoravské policie Jana Šípková: "Řidič měl vyjet s autem za obec a těžce zraněného muže vyložit na polní cestě a z místa odjet. Mladíkovi se naštěstí podařilo doplazit k silnici a poté mu byla přivolána pomoc."

Řidič ani spolujezdkyně prý nic nezaslechli a pokračovali v jízdě. Po přibližně osmi kilometrech dorazil motorista domů do Lysic. Teprve tam prý uslyšel sténání z kufru. Když zjistil, že je v něm poraněný chlapec, odvezl jej dva kilometry za obec a ponechal ho v lese.

Patnáctiletý Karel Pravec, který měl po nárazu zlomené nohy a četné pohmožděniny, se uzdravuje. Zatím není jisté, jestli mu nezůstanou trvalé následky. Nehoda vzbudila nevoli místních lidí, protože chlapec mohl zemřít, kdyby ho nenašel náhodný chodec. Překvalifikování řidičova činu na pokus o vraždu přivítal i otec oběti.

Ivan Holas, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme