Policie zadržela v noci u ruské ambasády sedm lidí. Budovu postříkali kečupem

Policie v noci na neděli odvezla na služebnu sedm lidí, kteří potřísnili kečupem zeď ruského velvyslanectví v Praze. Věc vyšetřuje jako přestupek. Uvedl to policejní mluvčí Jan Daněk.

Praha (Aktualizováno: 9:16 18. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kečup na zdech ruské ambasády měl podle zadržených symbolizovat krev obětí výbuchu muničního skladu ve Vrběticích | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Policie podle Daňka v noci vyjížděla na náměstí Borise Němcova, kde ruská ambasáda sídlí. „Na místě jsme ztotožnili sedm osob podezřelých z přestupkového jednání na úseku majetku,“ řekl. Všechny podle něj policisté odvezli na místní oddělení. Zásah se podle něj obešel bez donucovacích prostředků a bez komplikací. „Policie se věcí bude zabývat,“ dodal.

Do výbuchu ve Vrběticích byli podle zjištění BIS zapojeni příslušníci ruské tajné služby, oznámil Babiš

Číst článek

Jak řekl jeden z účastníků akce serveru Forum24, kečup měl symbolizovat krev a připomenout dvě oběti výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích, na kterém se údajně podíleli příslušníci ruské tajné služby.

Jak píše server TN.cz, během noci také přišla před ambasádu skupina lidí a pouštěla nahlas píseň Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka. K ránu se před budovou objevili i studenti s protiputinovskými transparenty.

Protesty souvisí se sobotním oznámením premiéra Andreje Babiše (ANO), podle něhož mají české bezpečnostní složky důvodné podezření, že do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby GRU.

Sklad číslo 16 ve Vrběticích na Zlínsku explodoval 16. října 2014, druhý sklad číslo 12 pak 3. prosince téhož roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Oba sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme