Policie se o víkendu zaměří na řidiče. Kontrolovat bude i cyklisty

Minulý víkend byl s 12 mrtvými letos zatím nejtragičtějším na našich silnicích. Přesně před týdnem si pak nehody za jediný den vyžádaly sedm lidských životů. A pátek 19. července je tak zatím letošním nejtragičtějším dnem. Bohužel, tragických nehod neubylo ani v tomto týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní kontrola - automobily si policisté vyhlédli dalekohledy | Foto: Pavel Pavlas

„V Maloticích se stala asi nějaká nehoda. Bylo tam hodně sanitek, přistával vrtulník a odklonili mě, myslím, že to bude neprůjezdné,“ volala ve čtvrtek odpoledne jedna ze zpravodajek Zelené vlny Českého rozhlasu.

Takových výjezdů ale záchranáři, hasiči i policie měli až příliš mnoho. Za posledních sedm dní si nehody vyžádaly na 20 mrtvých, to je jako za prvních 14 dní prázdnin. K tomu musíme ještě připočíst na šedesát těžce zraněných. A důvod? Podle analýzy policie - vedro, únava a z toho pramenící chyby.

„Je to zejména nedání přednosti v jízdě a potom nevěnování se plně řízení. Ať už následkem toho je vjetí do protisměru, případně střet s jiným účastníkem silničního provozu, zejména nemotorizovaným,“ konstatuje příčiny tragických nehod šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

A tento víkend mají panovat ještě větší vedra. Není proto divu, že se policie rozhodla reagovat. „Jsou připraveny akce jak na alkohol, tak na řidiče motocyklů a cyklisty,“ doplňuje Lerch. A to už od počátku týdne probíhá akce speciálně zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu. I ta potrvá až do neděle.

Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme