Policie se připravila na derby pražských "S"

Dnešní fotbalové derby Slavie se Spartou vyhodnotila policie jako rizikové utkání. Na den nejslavnějšího fotbalového duelu v naší republice přijala bezpečnostní opatření patřičného rozsahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci fotbalové Sparty v pražských ulicích

Fanoušci fotbalové Sparty v pražských ulicích | Zdroj: ČTK

Podrobnosti sdělil Radiožurnálu mluvčí pražského ředitelství Tomáš Hulan: "Nasadili jsme 500 policistů, prioritně ze speciální pořádkové jednotky, dále z pohotovostní motorizované jednotky, dopravní služby a místně příslušných policistů. Samozřejmě přítomni jsou i kriminalisté. Pořadatelé už předem avizovali, že bezpečnostní prohlídky budou maximálně důsledné. Proto je potřeba počítat s větší časovou prodlevou při vstupu na stadion."

Připraveni jsou i státní zástupce a soudce, aby na místě, tedy přímo u stadionu Slavie v pražském Edenu, potrestali případné fotbalové výtržníky, potvrdil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Přichystaný je i antikonfliktní tým, který by řešil případné potyčky.

Hostující tým Sparty Praha už letos dostal trest za výtržnosti. Za vhození dělbuchu, který poranil mladého podavače míčů, musel odehrát tři domácí zápasy Gambrinus ligy bez přítomnosti vlajkonošů za oběma brankami a zaplatil pokutu 250 tisíc korun.

Zápas pražských "S" je vyprodaný, lístky šlo koupit pouze na jméno. Výkop je v 17 hodin a 15 minut. Radiožurnál vysílá aktuální vstupy a přímý přenos závěrečné půlhodiny utkání.

Přečtěte si o výtržnostech na fotbale:
Sparta připravuje bezpečnostní opatření na stadionu na pražské Letné
Schůze poslanců o násilí na stadionech nakonec nebyla
Vrátí se policisté na fotbalové stadiony?
ČSSD chce, aby se na fotbalové stadiony vrátila policie
Ochranka nezvládla fotbalový zápas v Brně, musela zasáhnout policie
Ostravští fanoušci řádili v Brně

Ladislav Holomčík, Jiří Zatloukal, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme