Policie se připravuje na 17. listopad. Prahu čeká několik desítek akcí, řidičům se uzavře Národní třída

Pražská policie nasadí 17. listopadu stovky policistů, počítá i s posilami z jiných krajů. Pro veškerou dopravu uzavře celou Národní třídu. V metropoli je podle magistrátu nyní nahlášeno asi 30 shromáždění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch plynu mezi Smetanovým nábřežím a Divadelní ulicí v centru Prahy. | Foto: Filip Jandourek

Na pořádek v ulicích budou 17. listopadu dohlížet pořádkoví, dopravní i kriminální policisté a také antikonfliktní týmy.

„Byli jsme nuceni požádat o posily další krajská ředitelství z celé republiky. Jde hlavně o posily pro antikonfliktní tým, který bude v počtu asi 77 policistů zajišťovat zdárný průběh jednotlivých shromáždění," upřesnil ředitel pražských policistů Miloš Trojánek. Dodal, že pokud bude příznivé počasí, nasadí policisté i vrtulník.

Nahlášeno je zatím podle Pavla Štefaňáka z pražského magistrátu 30 shromáždění a pochodů, počet se ale ještě může měnit. „Zatím spíše ubývají, někteří svolavatelé berou svá oznámení zpět," řekl Štefaňák.

Úředníci podle něj budou na demonstracích a shromážděních připraveni řešit případné konflikty se zákonem. „Magistrát letos vyčlenil nejvíc zaměstnanců v historii," dodal Štefaňák.

Využijte 17. listopadu metro, radí dopravní podnik

„Už od brzkého rána bude omezen standardní chod města, hlavně v centru metropole," popsal Trojánek.

Dopravní podnik počítá s jedinou uzavírkou na Národní třídě, kde se uskuteční akce Korzo Národní s podtitulem Díky, že můžem, kterou pořádají studenti vysokých škol. Tramvajové linky budou v úseku Újezd - Lazarská po celý den odkloněny přes jiné trasy.

Povrchovou dopravu na dalších místech bude dopravní podnik usměrňovat podle pokynů policistů. „Doporučuji obyvatelům a návštěvníkům Prahy využívat hlavně metro," upozornil zástupce dopravního podniku Miloš Trnka.

Kromě kulturních a studentských akcí se ve čtvrtek uskuteční také demonstrace. Na Hradčanském náměstí se například sejdou odpůrci populismu a politiky prezidenta Miloše Zemana. Akci s názvem Nezapomínáme pořádá platforma Proti projevům nenávisti. Na náměstí Jana Palacha budou na akci Bloku proti islamizaci protestovat odpůrci migrace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme