Policie se připravuje na možné srazy extremistů na severozápadě Čech

Severočeská policie v souvislosti s akcí pravicových extremistů svolanou do Litvínova na 17. listopadu připravuje mimořádná opatření. Nasazeni budou příslušníci pořádkové policie - posílení i o policisty z dalších krajů. Situaci budou monitorovat kriminalisté a dopravu budou řídit policisté dopravního inspektorátu. Extremisté oznámili, že pokud jim policie nedovolí 17. listopadu projít v Litvínově také sídlištěm Janov, uspořádají ve stejný den shromáždění i v řadě dalších měst.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policie proti extremistům

Zásah policie proti extremistům | Foto: Jan Rosenauer

"Veřejný pořádek v Litvínově je pod zvýšeným dohledem policistů a strážníků už od pátku. O zajištění bezpečnosti jedná policie se zástupci obcí. A nepřetržitě stále vyhodnocujeme dostupné informace," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Pokud policie nedovolí pravicovým extremistům 17. listopadu projít v Litvínově také místním sídlištěm Janov, ve stejný den uspořádají shromáždění i v řadě dalších měst. Jejich oznámení dostal mostecký a chomutovský magistrát a také radnice v Kadani a Jirkově na Chomutovsku a také v Lounech.

Mluvčí Ludmila Světláková uvedla, policisté jsou připraveni zasáhnout v případě potřeby na všech avizovaných místech srazu extremistů: "Dále se do akce zapojí i policisté antikonfliktního týmu. Jejich úkolem bude navázat kontakt se všemi zúčastněnými stranami a tím vlastně předcházet možným incidentům či případné agresi. Kromě toho bude mít policie i technické prostředky - vrtulník a vodní stříkač."

Policie žádá občany, aby se vyhýbali místům, na kterých se bude demonstrace extremistů konat.

Měly by úřady zakazovat demonstrace radikálních organizací?Hlasujte v naší anketě!

Jana Zemanová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme