Policie se připravuje na možné srazy extremistů na severozápadě Čech

Severočeská policie v souvislosti s akcí pravicových extremistů svolanou do Litvínova na 17. listopadu připravuje mimořádná opatření. Nasazeni budou příslušníci pořádkové policie - posílení i o policisty z dalších krajů. Situaci budou monitorovat kriminalisté a dopravu budou řídit policisté dopravního inspektorátu. Extremisté oznámili, že pokud jim policie nedovolí 17. listopadu projít v Litvínově také sídlištěm Janov, uspořádají ve stejný den shromáždění i v řadě dalších měst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policie proti extremistům | Foto: Jan Rosenauer

"Veřejný pořádek v Litvínově je pod zvýšeným dohledem policistů a strážníků už od pátku. O zajištění bezpečnosti jedná policie se zástupci obcí. A nepřetržitě stále vyhodnocujeme dostupné informace," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Pokud policie nedovolí pravicovým extremistům 17. listopadu projít v Litvínově také místním sídlištěm Janov, ve stejný den uspořádají shromáždění i v řadě dalších měst. Jejich oznámení dostal mostecký a chomutovský magistrát a také radnice v Kadani a Jirkově na Chomutovsku a také v Lounech.

Mluvčí Ludmila Světláková uvedla, policisté jsou připraveni zasáhnout v případě potřeby na všech avizovaných místech srazu extremistů: "Dále se do akce zapojí i policisté antikonfliktního týmu. Jejich úkolem bude navázat kontakt se všemi zúčastněnými stranami a tím vlastně předcházet možným incidentům či případné agresi. Kromě toho bude mít policie i technické prostředky - vrtulník a vodní stříkač."

Policie žádá občany, aby se vyhýbali místům, na kterých se bude demonstrace extremistů konat.

Měly by úřady zakazovat demonstrace radikálních organizací?Hlasujte v naší anketě!

Jana Zemanová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme