Policie se připravuje na příjezd fanoušků Baníku

V Praze na Letné se odpoledne potkají nesmiřitelní fotbaloví soupeři Sparta Praha a Baník Ostrava. Zápas začíná ve 14.25 a pečlivě se na něj kromě fanoušků nachystali i policisté. Stovky jich budou zajišťovat pořádek při příjezdu fanoušků Baníku speciálním vlakem a hlídat je po celou dobu zápasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Sparty | Foto: Jan Rosenauer

"Toto utkání je jedno z těch rizikovějších. Policisté budou monitorovat všechny vlaky ze severní Moravy i příjezdové komunikace do Prahy. Fanoušky poté policisté doprovodí na stadion a po ukončení zápasu zase zpět na nádraží. I na stadionu budeme mít policisty. Budou se snažit, aby fanoušci Sparty a Baníku Ostrava zůstali od sebe odděleni," potvrdila mluvčí pražské policie Eva Brožová.

Z Ostravy vyrazilo ráno speciálním vlakem asi 1000 příznivců fotbalistů Baníku. Většina jich už byla značně opilá. Celou noc strávili v klubech na Stodolní ulici a pak bez spánku šli rovnou na vlak. Jeden z nich dokonce vykřikoval, že jedou rozbít Prahu.

Štěpánka Čechová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme