Policie se připravuje na setkání ministrů zahraničí zemí EU v Hluboké nad Vltavou

Počet policistů na Českobudějovicku v závěru týdne vzroste. Důvodem je setkání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, který se tento pátek a sobotu uskuteční v Hluboké nad Vltavou. Akci budou zajišťovat stovky policistů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novogotický zámek Hluboká nad Vltavou

Novogotický zámek Hluboká nad Vltavou | Foto: Jan Rosenauer

Při přesunu ministrů z letiště v Plané u Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou, ani v samotném městečku, by neměly nastat výraznější problémy v dopravě.

Zájemci se mohou klidně do Hluboké nad Vltavou vydat i ve dnech takzvaného Gymnichu, jak ale upozorňuje náměstek jihočeského policejního ředitele Roman Bláha, do zámku a Alšovy jihočeské galerie se nedostanou: "Kdo není akreditován, tak se tam v žádné případě nedostane. Je třeba si uvědomit, že je to zasedání chráněných osob, kterým musíme poskytnou bezpečností standard. Někdo si může myslet, že se jim nadbytečně věnujeme, ale to je ze zákona a my se o ně postarat musíme. Chtěl bych požádat občany, aby k nám byli tolerantní a pokud se někdo z nich bude chtít podívat do zámku nebo galerie, tak my ho tam prostě nepustíme."

Během schůzky ministrů zahraničí Evropské unie, kterou bude 27. a 28. března hostit Hluboká nad Vltavou, je plánováno několik protestních akcí a happeningů. Policie ani vedení města však větší problémy neočekávají.

A to ani od Dělnické strany, která chystá jednu z akcí, dodal starosta Tomáš Jirsa: "Jako starosta jsem se spojil jak s předsedou Dělnické strany, tak i s místopředsedou, který shromáždění ohlašoval. Oba mě ujistili, že shromáždění v Hluboké nad Vltavou by pro ně mělo být jakousi výkladní skříní jejich strany a naprosto mírumilovné. Hluboká není uzpůsobena nějakým demonstracím, ale i kdyby, tak policie chystá hotové manévry a Dělnická strana to ví, takže jsem přesvědčen, že si nic nezačnou."

Také jihočeské letiště České Budějovice je připraveno na přílet ministrů zahraničních věcí evropské sedmadvacítky, kteří se zúčastní tzv. Gymnichu v Hluboké nad Vltavou. Ministry přiveze tento pátek dopoledne vládní speciál Airbus A-319. Z jižních Čech se delegace nebudou dopravovat letecky, ale automobily.

Z bezpečnostních důvodů bude od čtvrtka do soboty letiště pro veřejnost uzavřeno. V těchto dnech platí přísný zákaz vstupu do areálu letiště, který se vztahuje i na přilehlé okolí - tedy lesy a volná prostranství.

Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme