Policie se vrací do třebíčské nemocnice

Policie se po odložení případu záměny novorozenců vrací do třebíčské nemocnice. Dnes začala prošetřovat druhý případ spojený s osobou odvolaného primáře dětského oddělení Jana Kozáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál nemocnice Třebíč | Foto: www.nem-tr.cz

Ten na začátku letošního roku zkopíroval zdravotní dokumentaci malého Štěpána Chovance a bez svolení jeho rodičů poskytl tyto záznamy třetí osobě. Šlo o případ otrávené dětské kaše, kdy se záznamy zřejmě dostaly do rukou výrobce kaše.

"Dostali jsme trestní oznámení cestou státního zastupitelství o tomto případu. Zatím je to v prověřování a budou zahájeny úkony trestního řízení," řekla mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická.

Petici na obhajobu primáře Jana Kozáka už podepsaly stovky Třebíčanů. Nelíbí se jim, že vedení třebíčské nemocnice primáře kvůli záměně novorozenců propustilo. Tento trest je podle nich až příliš tvrdý a bojí se, že pacienti na dětském oddělení přijdou o zkušeného odborníka. Petiční akce v Třebíči trvá do pondělí.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme