Policie se zabývá finančními transakcemi bývalého šéfa pražského DP

Protikorupční policie se začala zabývat finančními operacemi spojenými s rodinou dlouholetého šéfa pražského dopravního podniku Martina Dvořáka. Má podezření, že z firmy byly za jeho působení vyvedeny desítky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Dvořák | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Podle dnešních Hospodářských novin se do hledáčku detektivů dostaly i transakce jeho matky za nejméně 60 milionů korun. Neprůhledným způsobem měla kromě jiného získat vilu v pražských Dejvicích.

Koupila ji na podzim roku 2010 od anonymního kyperského holdingu, který má sídlo na stejné adrese jako jedna z firem známého pražského lobbisty Ivo Rittiga. Podle dokumentů Nadačního fondu proti korupci inkasoval Rittig provize z podezřelých zakázek pražského dopravního podniku.

Nadační fond proti korupci tvrdí, že se peníze vyváděné z pražského dopravního podniku na Britské Panenské ostrovy, vracely přes advokátní společnost Šachta & Partners zpátky do České republiky k lidem napojeným na dopravní podnik. Advokátní kancelář se proti tomuto tvrzení ohradila.

Martin Dvořák skončil ve své funkci 1. ledna. Za hlavní důvod své rezignace označil nedůvěru ze strany TOP 09, která se dostala do vedení Prahy. Cítil se prý také oslaben některými kauzami, například údajnou předraženou výrobou jízdenek.

Igor Maňour, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme