Policie se začne zajímat o účetnictví ruzyňské věznice

Nedostatky v účetnictví věznice v Praze-Ruzyni bude prověřovat policie. Inspektoři z vězeňské služby totiž při kontrole účetnictví ve středisku hospodářské činnosti věznice objevili celou řadu nesrovnalostí. Podle mluvčí vězeňské služby Michaely Hájkové existuje podezření ze spáchání trestného činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

"Vzhledem k závažnosti zjištění kontrolních orgánů jsme celý případ předali Policii České republiky pro podezření ze spáchání trestného činu. Největší chyby v účetnictví střediska hospodářské činnosti byly zjištěny při porušování zákonných norem ve vedení účetnictví, při postupu účtování a také nakládání s majetkem státu. Další věci jsou nyní předmětem šetření," doplnila mluvčí.

Generální ředitel už ve čtvrtek odvolal ekonomického náměstka ruzyňské věznice Bohuslava Matějku. Jedním z důvodů bylo i to, že vedl středisko, na kterém inspektoři zjistili nedostatky v účetnictví.

Vilém Janouš, Jan Zítka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme