Policie se zaměřila na české tvůrce počítačových virů

Jedním z prvních, které si vzala na mušku, je 22letý Marek Střihavka z Brna, který je na internetu známý pod přezdívkou Benny. Podle trestního oznámení měl vytvořit virus s názvem SQL Slammer a znuežívat bezpečnostní chybu v jednom z produktů společnosti Microsoft.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítačový virus

počítačový virus | Foto: Alena Palečková

V rozhovoru pro Radiožurnál Střihavka ale jakoukoli vinu popřel: "Policie se domnívá, že mohu být autorem viru SQL Slammer, a tak u mne vykonala domovní prohlídku, zabavila mi počítač a všechny datové nosiče, které teď zkoumají její odborníci. Vzhledem k tomu, že se jedná o nesmyslné obvinění - údajně ze stran samotného Microsoftu - věřím, že se vše brzy vysvětlí a svou techniku dostanu brzy zpět."

Střihavkův virus se prostřednictvím internetu měl dostat do databáze, převzít nad ní kontrolu a zahájit z jednotlivých počítačů své rozesílání na další přístroje. Záznamy sice nezničil, ale způsobil nemalé škody tím, že počítače přetížil.

Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme