‚Opatření se váže k hromadným akcím.‘ Policie nebude regulovat počet osob při náhodných setkáních

Policie nebude kontrolovat shlukování osob na ulici, náhodná a neorganizovaná setkání, uvedla to v úterý na twitteru. Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví totiž podle výkladu policie nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb. Omezení na shlukování maximálně dvou osob se tak podle ní vztahuje pouze k hromadným akcím.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omezení shlukování osob se podle policie vztahuje jen na hromadné akce (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policie v úterý večer na twitteru oznámila, že podle vlastního výkladu má v otázce shlukování osob v počtu dvou na veřejnosti i v soukromí jasno - pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže lidem setkávání zakázat. Policisté to proto již nebudou kontrolovat.

Mám právě ideálně čisté svědomí, zrušili jsme vadné opatření, říká Arenberger

Číst článek

Podle nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) je opatření o zákazu shlukování více než dvou osob v pořádku. Podle něj neporušuje žádné zákony, v úterý to řekl Radiožurnálu. 

„Mám právě ideálně čisté svědomí v tom, že jsme zrušili v sobotu opatření, které z mého pohledu mohlo být chápáno více jako vadné. Jsem přesvědčen, že takto vysvětlené opatření je v této fázi epidemie naprosto v pořádku a určitě se nemáme důvod obávat soudních sporů,“ uvedl ministr zdravotnictví. 

Arenberger podotkl, že opatření vydané v sobotu bylo diskutováno s právníky, kteří ho informovali o správnosti jeho nastavení.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme