Policie si odnesla dokumenty z Komerční banky a prohledala ředitelství Lesů ČR

Policie v souvislosti s dnešní rozsáhlou razií dorazila i do Komerční banky. Prohledala tam bezpečnostní schránky a odnesla si některé dokumenty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komerční banka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Potvrzujeme informaci, že na základě rozhodnutí soudu jsme zpřístupnili policii některé bezpečnostní schránky. Další informace k tomu sdělovat nebudeme,“ řekla mluvčí banky Monika Klucová.

Podle reportérky Českého rozhlasu stálo před budovou banky na Václavském náměstí několik policejních aut. Uniformovaní policisté i kriminalisté v civilu z budovy odnášeli složky s dokumenty.

Detektivové ÚOOZ údajně zatkli dva bývalé 'rebely' z ODS. Zasahovali i na Úřadu vlády

Číst článek

Policejní mluvčí potvrdila, že akce souvisí s dnešní razií Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Elitní policejní útvar rozjel rozsáhlé zatýkání politiků a vysoce postavených státních úředníků. Jde o zásah dotýkající se nejvyšších pater politiky a známých lobbistů.

Zásah v Lesích ČR

S případem možná souvisí i zásah policie ve státním podniku Lesy České republiky. Mluvčí podniku potvrdil, že kriminalisté uvnitř budovy generálního ředitelství Lesů ČR v Hradci Králové opravdu jsou.

Podle informací reportéra Českého rozhlasu tam pracují už několik hodin. Vedení státního podniku nechce situaci komentovat. Pouze uvedlo, že s policií spolupracuje a podnik prý funguje stejně jako v kterýkoli jiný pracovní den.

Budova generálního ředitelství státního podniku Lesy České republiky v Hradci Králové | Foto: ČTK

„Lesy ČR jsou v kontaktu s policií a poskytují jí potřebnou součinnost. Detailnější informace nejsme oprávněni poskytovat, nicméně chod ředitelství Lesů ČR je naprosto normální, funguje běžný pracovní režim,“ potvrdil mluvčí státního podniku Zbyněk Boublík. Podle něj nejde o zásah, ale o návštěvu policie ČR.

Naposledy byla protikorupční policie na návštěvě na generálním ředitelství Lesů České republiky letos v lednu, kdy vyšetřovala podezřelé IT zakázky. Vedení firmy trvá na tom, že zakázky byly řádně zadány a soutěženy v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.

Sněmovna chce vysvětlení premiéra k zásahu policie. Nečas přijde na jednání v pátek

Číst článek

Státnímu podniku Lesy České republiky patří zhruba polovina všech lesů v zemi. Hospodaří na 1,3 milionu hektarů a ve správě mají i téměř 20 tisíc kilometrů menších řek a potoků. V roce 2011 Lesy ČR vydělaly téměř 6 miliard korun před zdaněním. Za netransparentní hospodaření jsou kritizovány už roky.

Kde zasahoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu | Foto: ČTK

Igor Maňour, Ondřej Vaňura, Evelyna Kulíšková, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme