Policie si posvítila na cizince, kteří jsou v Česku nelegálně

Policie při razii na pražském tržišti v Kolbenově ulici zadržela 60 cizinců bez platného dokladu totožnosti. Zhruba hodinová akce měla za úkol prověřit cizí státní příslušníky, a případně mezi nimi najít i jména z registru celostátně hledaných osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté kontrolují totožnost | Foto: Policie ČR

Dopoledne zamířilo na bleší trh v Kolbenově ulici 30 členů cizinecké policie a 30 příslušníků pořádkových sil hlavního města Prahy. Cizince bez pasů nebo bez platného povolení k pobytu policisté zadrželi a předvedli je k výslechu.

"Bylo zkontrolováno 250 osob, 60 osob bylo zajištěno, osmi cizincům bylo uloženo správní vyhoštění z České republiky na dobu tří let, a to z důvodu nelegálního pobytu na území České republiky. Jeden cizinec bude řešen ve zkráceném přípravném řízení pro trestný čin maření úředního rozhodnutí," přiblížila mluvčí cizinecké policie Nela Gajdušková.

Od začátku roku vyhostila policie jen z Prahy a Středočeského kraje zhruba tisíc lidí. Kolik cizinců se tady ale skutečně nelegálně zdržuje, nikdo neví. Podle Luďka Bredlera, velitele dnešního zásahu, jsou u nás nejčastěji nelegálně Ukrajinci.

"Nejvíc cizinců, kteří jsou tady v nelegálním postavení, jsou ze zemí bývalého Sovětského svazu, zejména z Ukrajiny," doplnil. Dnešní akce byla jednou z mnoha. Cizinecká policie podobným způsobem zasahuje v Praze a okolí každý týden.

Milena Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme