Policie stále pátrá po uprchlých chovancích

Oba šestnáctiletí chovanci, kteří v noci na úterý utekli z výchovného ústavu v Kostelci nad Orlicí, jsou stále na útěku. Před útěkem brutálně napadli dva vychovatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí násilníci na vychovatele zaútočili železnou a dřevěnou tyčí a způsobili jim tržné rány a podlitiny. Nejtěžší poranění utrpěl sedmašedesátiletý zaměstnanec ústavu Viktor Špalek, který osudové okamžiky popsal zpravodaji Českého rozhlasu Jiřímu Máslu.

Na vychovatele jeden z chovanců zaútočil kovovou nohou od stolu, opakovaně ho udeřil do hlavy a vyhrožoval mu zabitím. O tom, že výhůžku myslí vážně, Viktor Špalek v té chvíli vůbec nepochyboval. Vychovateli ale naštěstí přišli na pomoc ostatní chovanci, kteří útočníka zahnali.

Oba uprchlí chovanci se o útěk z ústavu v minulosti už pokusili několikrát a byli i stíháni za jinou trestnou činnost. Po dopadení jim hrozí obvinění z trestného činu ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme