Policie stále pátrá po uprchlých chovancích

Oba šestnáctiletí chovanci, kteří v noci na úterý utekli z výchovného ústavu v Kostelci nad Orlicí, jsou stále na útěku. Před útěkem brutálně napadli dva vychovatele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí násilníci na vychovatele zaútočili železnou a dřevěnou tyčí a způsobili jim tržné rány a podlitiny. Nejtěžší poranění utrpěl sedmašedesátiletý zaměstnanec ústavu Viktor Špalek, který osudové okamžiky popsal zpravodaji Českého rozhlasu Jiřímu Máslu.

Na vychovatele jeden z chovanců zaútočil kovovou nohou od stolu, opakovaně ho udeřil do hlavy a vyhrožoval mu zabitím. O tom, že výhůžku myslí vážně, Viktor Špalek v té chvíli vůbec nepochyboval. Vychovateli ale naštěstí přišli na pomoc ostatní chovanci, kteří útočníka zahnali.

Oba uprchlí chovanci se o útěk z ústavu v minulosti už pokusili několikrát a byli i stíháni za jinou trestnou činnost. Po dopadení jim hrozí obvinění z trestného činu ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.

Jiří Máslo, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme