Policie stále vyšetřuje svědka v kauze CASA kvůli pohlavnímu zneužívání

Pilota Karla Daňhela dál vyšetřuje policie. Podezření ze zneužívání nezletilé dívky stále neodložila. Dívka svoji výpověď, po které kriminalisté Daňhela zatkli, odvolala s tím, že ji k ní policisté donutili. Kriminalisté Daňhela zadrželi před dvěma týdny. Po noci v cele předběžného zadržení ho ale pustili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armádní letoun CASA | Foto: René Fluger | Zdroj: ČTK

Daňhelově advokátka Lucie Hrdá Radiožurnálu potvrdila, že státní zastupitelství ve vyšetřování pokračuje:

„Mně bylo včera večer doručeno rozhodnutí státního zástupce pro Prahu 9, kterým byla odmítnuta moje stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání, a zároveň byl zamítnut návrh na to, aby bylo trestní stíhání mého klienta zastaveno.“

Hrdá se navíc pozastavuje nad tím, že jí včerejší rozhodnutí přišlo od jiné žalobkyně než všechna předchozí.

„V tomto případě neustále probíhají procesní úkony trestního řízení. Zda bude toto řízení ukončeno a kdy, o tom si v tuto chvíli nedovolím jakkoli spekulovat. To samozřejmě záleží na příslušném státním zástupci,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Karel Daňhel zpracovával pro generální štáb posudky pro nákup nových transportních letadel. Na policii před dvěma lety uvedl, že na něj jeho nadřízení tlačili, aby doporučil nákup letounů CASA.

Armáda nakonec pořídila čtyři stroje, které se ale stále potýkají s technickými problémy.

Petr Medek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme