Policie stíhá 18 celníků z Břeclavi

Korupční skandál otřásá celnicí v Břeclavi. Osmnáct tamních celníků policie obvinila ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a braní úplatků. Podle policistů měli vyžadovat od řidičů kamiónů zejména z balkánských zemí úplatky ve výši pět až deset eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hraniční přechod | Foto: Pavel Novák

Řidiči platili za bezproblémový průjezd přes hranice, aniž by byli kontrolováni. Podle mluvčí Policejního prezidia Blanky Kosinové si tak dvacetičlenná směna denně mohla nelegálně přivydělat dva až čtyři tisíce eur.

"Případy obviněných celníků, kteří jsou stíháni na svobodě, předali nyní policisté Generálnímu ředitelství cel k jejich dalšímu personálnímu postihu. Za uvedené trestné činy umožňuje trestní zákon uložit mimo jiné trest odnětí svobody v rozmezí od 6 měsíců do tří let, za přijímání úplatků až pět let vězení."

Celní ředitelství v Brně ještě neví, zda se s obviněnými celníky rozloučí. Podle mluvčího Jaroslava Moravce to ale není vyloučené.

Marika Táborská, Jan Čamek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme