Policie stíhá devět starostů kvůli podvodu s dotacemi na povodně

Policie stíhá devět starostů a dva podnikatele z Ústeckého a Středočeského kraje kvůli podezření na podvod s dotacemi. Od října 2009 do června 2010 měli neoprávněně čerpat peníze určené na likvidaci následků živelní pohromy a nadhodnocovat ceny zakázek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádrž Šance je zcela zaplněná přívaly vody | Foto: Petr Havránek

O případu dnes informoval mluvčí protikorupčního útvaru policie Roman Skřepek. Podle něj starostové v žádostech o dotace nepravdivě tvrdili, že obecní majetek téměř zničily přívalové deště.

Toto tvrzení dokládali posudky, průvodními a technickými zprávami a dalšími dokumenty. O peníze žádali ministerstvo pro místní rozvoj, rozsah a cenu zakázek prý navíc výrazně nadhodnocovali.

„V této souvislosti vyčerpali dotace ve výši 29 a půl milionu korun a o dalších 45 milionů korun měli požádáno. Zásahem našich policistů však už nedošlo k vyplacení těchto peněz a tím pádem i navýšení škody,“ řekl Radiožurnálu Skřepek.

O které obce konkrétně šlo, nechce policie upřesnit. Mluvčí pouze uvedl, že dvě obce jsou z okolí Kolína a zbylých sedm z oblasti severně od Ústí nad Labem.

Starostové podle vyšetřovatelů nejednali organizovaně, dokonce se ani vzájemně neznali. Spojují je jen dva muži ze stavební firmy, podnikatel a projektant. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě, v případě odsouzení jim hrozí až desetileté tresty vězení.

Martin Hromádka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme