Policie stíhá důstojníka prezidia za porušení listovního tajemství

Stíháním důstojníka Policejního prezídia Milana Fialy pokračuje spor o to, zda může jeho podřízený užívat u svého jména označení válečný veterán. Policista Roman Strečko, který se v devadesátých letech účastnil mise v Iráku, se kvůli tomu obrátil na personální odbor ministerstva vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopisy | Foto: Pavel Novák

Dopis určený do jeho rukou ale převzal a otevřel jeho nadřízený Fiala. Listinu navíc dodnes nepředal. Policie chtěla problém původně ututlat, ale záležitostí se začala loni v listopadu zabývat Inspekce ministra vnitra. Ta Fialu obvinila z porušování tajemství dopravovaných zpráv.

I přes stíhání - zůstává důstojník dál ve své funkci - potvrzuje mluvčí Policejního prezídia Roman Skřepek: "V současné době tento vedoucí pracovník je stále ve své funkci, neboť ten trestný čin, ze kterého je podezřelý, se nestal v souvislosti s výkonem jeho zastávané funkce, nadále si plní své úkoly. A není důvod, aby svou činnost dále nevykonával."

Podplukovník Fiala ale porušil etický kodex policisty a podle inspekce se dopustil úmyslného trestného činu. Žalobkyně Martina Ševčíková nám řekla, že vyšetřování uzavře v dohledné době.

Vyjádření podplukovníka Fialy se Radiožurnálu sehnat nepodařilo a jeho podřízený Strečko o tom nechce mluvit.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme