Policie stíhá Jiřího Balvína

Policie začala trestně stíhat generálního ředitele České televize Jiřího Balvína. Jak potvrdil mluvčí městského státního zastupitelství Martin Omelka, Balvín měl při nákupu přenosového vozu porušit zákon o zadávání veřejných zakázek. Policie ho také podezřívá z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku. Jiří Balvín tato obvinění odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Balvín | Foto: Stanislav Peška

"Je to stíhání je v souvislosti s koupí digitálního přenosového vozu od ČNTS s.r.o. V červenci minulého roku mělo být zahájeno jednání a k dodání došlo v říjnu. Došlo tam k porušování pravidel o zadávání veřejných zakázek a příkazem k neproplacení faktury pak vznikla povinnost k zaplacení penále ve výši 2 562 367,50 Kč ku škodě České televize," uvedl Martin Omelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Omelka o stíhání šéfa ČT

Šéf České televize Jiří Balvín obvinění odmítá a věc, jak řekl, už předal advokátu Tomáši Sokolovi. Prohlásil, že na koupi přenosového vozu v hodnotě asi 70 milionů korun bylo vyhlášeno veřejné výběrové řízení a Česká nezávislá televizní společnost v něm zvítězila. Balvín zároveň připustil, že faktura byla skutečně proplacena po datu splatnosti.

"My jsme fakturu zaplatili řádně, sice s asi několikadenním zpožděním, protože jsme se potřebovali opravdu přesvědčit, že i výběrové řízení proběhlo řádně, a tak jsme si na to nechali vypracovat expertizu a když ta expertiza to opět potvrdila, tak jsme to doplatili," hájí se Jiří Balvín.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Balvín o svém stíhání

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme