Muž na facebooku nabádal k fyzickému násilí, kvůli nenávistným komentářům ho stíhá policie

Příbramští policisté stíhají čtyřicetiletého muže, a to kvůli nenávistným příspěvkům na facebooku. „Za používání zakázané symboliky, napadání určité skupiny lidí a nabádání k jejímu vyhlazení mu hrozí až tři roky vězení,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž se podle policie k činu doznal a uvedl, že jsou jeho komentáře důsledkem frustrace a zklamání ze života. Zpětně prý své chování hodnotil jako naprostou hloupost a chybu. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Muž od konce roku 2014 do začátku letošního roku napsal téměř padesát příspěvků.

Používal v nich podle policie zakázanou symboliku a vulgarismy, slovně napadal určitou skupinu lidí, nabádal k jejímu vyhlazení nebo alespoň k fyzickému násilí vůči ní a vypisoval se z nesnášenlivosti k některým lidem, které nazýval parazity.

Také sdílel a komentoval cizí příspěvky či články a nahrával a šířil fotografie a videa.

Nenávistný komentář k fotce prvňáků napsala z baru. Přečtěte si, proč soud potrestal ženu z Tachova

Číst článek

Kriminalisté ho proto obvinili ze čtyř trestných činů.

„Konkrétně z pokračujícího přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, dále projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia," upřesnila Schindlová.

Muž se podle policie k činu doznal a uvedl, že jsou jeho komentáře důsledkem frustrace a zklamání ze života. Zpětně prý své chování hodnotil jako naprostou hloupost a chybu.

Podobný případ v minulosti řešila policie na Benešovsku. Muž tehdy dostal podmínku za to, že na sociální síti zveřejnil záběry své dcery, jak tluče baseballovou pálkou do polštáře a má si při tom představovat Roma nebo muslima.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme