Policie stíhá pražského státního zástupce. Viní ho z korupce, která souvisí s případem soudce Havlína

Detektivové obvinili jednoho z pražských státních zástupců z korupce. Podle deníku Právo dříve působil u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2, teď pracuje jako žalobce na Praze 4. Údajná korupce souvisí s případem odsouzeného soudce Ondřeje Havlína.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Soudce Havlín za úplatky kryl řidiče, kteří při byli při dopravních kontrolách pod vlivem alkoholu. Přinejmenším jeden úplatek podle policie vzal i nově obviněný státní zástupce. Podle deníku Právo jde o Pavla Suchánka. Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek za ANO ho teď může dočasně zprostit funkce.

Ondřej Havlín před dvěma lety dostal za korupci při rozhodování trestních věcí týkajících se případů dopravních nehod a alkoholu za volantem trest 63 měsíců.

Informace o tom, že do jedné z těchto kauz mohl být zapleten i žalobce z Prahy 4, vyšly najevo při hlavním líčení s Havlínem u kladenského okresního soudu a v následném písemném znění rozsudku, píše deník Právo.

Společně s Ondřejem Havlínem byl předloni pravomocně odsouzen i žalobce František Fiala. Dostal 46 měsíců vězení a ve funkci skončil.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme