Policie: Stopy vyloučily, že by Janíčka někdo zabil

Zástupce ředitele pražské policie Zdeňka Janíčka zřejmě nikdo nezabil. Policie podle stop vyloučila cizí zavinění a podle ní všechno nasvědčuje sebevraždě. Janíčka našli oběšeného minulý týden ve sklepě domu v Praze 4, kde bydlel. Na těle měl 29 bodných a řezných ran, příčinou smrti ale prokazatelně bylo oběšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Janíček | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Státní zástupce Michal Zachystal upřesnil, že pachové stopy na místě patřily jenom poškozenému. Také nůž pocházel z jeho domácnosti. Podle toxikologických testů neměl Janíček v krvi v době smrti alkohol ani drogy.

Policie teď prověřuje, jestli Janíčka k sebevraždě někdo nepřiměl nebo se na ní nějak nepodílel. "Vzhledem k tomu, že ta věc je šetřená jako podezření z trestného činu účast na sebevraždě, tak se zjišťují tyto okolnosti," řekl Zachystal. "Vyslýchají se lidé z jeho okolí, jeho přátelé a kolegové," dodal státní zástupce.

Zachystal vyloučil spekulace, že by Janíčka prověřovala inspekce ministra vnitra či žalobce Jaroslav Dolejší z pražského vrchního státního zastupitelství. Dolejší před časem obvinil dva Janíčkovy podřízené, že se pokusili ovlivňovat vyšetřování některých případů. Zachystal také popřel informace některých médií, že Janíček podal oficiální žádost o uvolnění ze služebního poměru.

Mezi policisty vyvolalo Janíčkovo úmrtí šok. O důvodech sebevraždy dlouholetého policisty kolovala řada spekulací od zdravotních důvodů po možné Janíčkovo obvinění. Janíček podle internetového serveru ministerstva vnitra pracoval u policie od 1. března 1971. Naposledy zastával funkci zástupce ředitele pro trestní řízení.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme