Policie: Stopy vyloučily, že by Janíčka někdo zabil

Zástupce ředitele pražské policie Zdeňka Janíčka zřejmě nikdo nezabil. Policie podle stop vyloučila cizí zavinění a podle ní všechno nasvědčuje sebevraždě. Janíčka našli oběšeného minulý týden ve sklepě domu v Praze 4, kde bydlel. Na těle měl 29 bodných a řezných ran, příčinou smrti ale prokazatelně bylo oběšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Janíček | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Státní zástupce Michal Zachystal upřesnil, že pachové stopy na místě patřily jenom poškozenému. Také nůž pocházel z jeho domácnosti. Podle toxikologických testů neměl Janíček v krvi v době smrti alkohol ani drogy.

Policie teď prověřuje, jestli Janíčka k sebevraždě někdo nepřiměl nebo se na ní nějak nepodílel. "Vzhledem k tomu, že ta věc je šetřená jako podezření z trestného činu účast na sebevraždě, tak se zjišťují tyto okolnosti," řekl Zachystal. "Vyslýchají se lidé z jeho okolí, jeho přátelé a kolegové," dodal státní zástupce.

Zachystal vyloučil spekulace, že by Janíčka prověřovala inspekce ministra vnitra či žalobce Jaroslav Dolejší z pražského vrchního státního zastupitelství. Dolejší před časem obvinil dva Janíčkovy podřízené, že se pokusili ovlivňovat vyšetřování některých případů. Zachystal také popřel informace některých médií, že Janíček podal oficiální žádost o uvolnění ze služebního poměru.

Mezi policisty vyvolalo Janíčkovo úmrtí šok. O důvodech sebevraždy dlouholetého policisty kolovala řada spekulací od zdravotních důvodů po možné Janíčkovo obvinění. Janíček podle internetového serveru ministerstva vnitra pracoval u policie od 1. března 1971. Naposledy zastával funkci zástupce ředitele pro trestní řízení.

Viktorie Hošková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme