Spoutaného opilce měl udeřit do obličeje. Strážníkovi elitní jednotky hrozí až pět let vězení

Ústecký okresní soud projedná příští týden případ strážníka městské policie Pavla Jindry, který čelí obžalobě za zneužití pravomoci a ublížení na zdraví. Státní zástupce ho viní z toho, že ve služebním autě napadl opilého spoutaného muže a způsobil mu zlomeniny v obličeji. Strážníkovi hrozí až pět let vězení. U ústecké městské policie stále pracuje.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážník městské policie na obchůzce (ilustrační foto) | Foto: Martin Dušek

Incident se podle obžaloby odehrál před dvěma lety v listopadu kolem druhé hodiny ranní. Městská policie v ulici Velká Hradební naložila do služebního auta opilého muže a spoutala ho. Jindra muže, který měl ruce spoutané za zády, podle žalobce udeřil do obličeje loktem.

Inspekce obvinila policistu, který zbraní ohrožoval řidiče. Hrozí mu až pět let vězení nebo zákaz činnosti

Číst článek

„Způsobil mu zlomeniny levé očnice spodní a vnitřní strany, pohmoždění levého oka s průvodním otokem a podlitinami očních víček, překrvením a podkrvácením oční spojivky, drobné natržení duhovky, otřes a ložiskové krvácením v oblasti sítnice, zlomeninu nosních kůstek a nosní přepážky s posunem doprava provázenou otokem nosu," popsal státní zástupce.

Muž následně skončil v nemocnici. Podle ředitele ústecké městské policie Pavla Bakuleho pracuje Jindra jako strážník 27 let, jeho práci označuje za příkladnou. Roky působí v takzvané službě operačního zákroku, což je elitní složka ústeckých strážníků.

„Má za sebou desítky případů, které souvisely mimo jiné se záchranou lidského života, poskytování pomoci seniorům v uzavřených objektech nebo zadržení hledaných osob či osob podezřelých ze spáchání trestné činnosti," uvedl Bakule.

Zatímco například Policie ČR ve většině případů obviněné či obžalované policisty minimálně postaví mimo službu, Jindra v řadách městské policie zůstal.

„Uvedený strážník je nadále v aktivní službě s tím, že mu byla odejmuta zbraň. Jeho přeřazení na jinou pracovní pozici bude záležet na rozhodnutí soudu," doplnil Bakule.

Z justiční databáze vyplývá, že soud nařídil jednání na celé pondělí 26. února. Senát chce přistoupit i k nezvyklé věci, vyšetřovacímu pokusu. Před budovu soudu by si měl nechat přistavit stejný služební vůz, ve kterém k incidentu došlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme