Policie předala případ hajlujícího muže státnímu zástupci. Vyšetřuje i ženu s přívěsky se svastikou

Případ 43letého muže, který podle videozáznamu hajloval na akci hnutí SPD na Václavském náměstí, policie předala Obvodnímu státnímu zastupitelství v Praze 1. Případ se řeší ve zkráceném řízení. Trestní řízení s 46letou ženou, která měla na sobě přívěsky se svastikou, probíhá standardním způsobem. Oba jsou podezřelí z projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, uvedla policie na svém webu.

Praha (Aktualizováno: 17:18 10. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jako důkazní materiál policii posloužila videodokumentace z místa, píše se na webu. Policie však ještě nevyhodnotila všechny materiály.

Hajlující muž na Václaváku? ‚Nezasáhnout byla taktika,‘ říká policie. Případ prověřuje

Číst článek

„V tuto chvíli nelze vyloučit, že za své jednání ponesou odpovědnost i další osoby,“ uvedla mluvčí Andrea Zoulová. Podle ní měla policie „hodiny a hodiny“ materiálu.

Už krátce po akci, která se konala 25. dubna, policie na Twitteru napsala, že „pořízené záznamy bude vyhodnocovat“. Stejnou pozornost budou policisté věnovat i příspěvkům na sociální síti a zjištěná protiprávní jednání řešit dle zákona,“ dodala.

Muže policie vyslechla už 25. dubna, kriminalisté poté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Podle platného trestního zákoníku může být v případě uznání viny potrestán takový čin šesti měsíci až třemi lety vězení. 

Případ hajlujícího muže byl předán státnímu zástupci k vypracování návrhu na potrestání. Z protiprávního jednání podezírají kriminalisté i dámu a to kvůli jejím šperkům. Více informací zde: policie.cz/clanek/sprava-…

16:38 – 10. 05. 2019

2 11

lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme