Policejní prezident Švejdar kvůli oslavě v Teplicích odvolá ředitele liberecké krajské policie Husáka

Policejní prezident Jan Švejdar odvolá Vladislava Husáka kvůli jeho účasti na sobotní narozeninové oslavě v teplickém hotelu k 1. únoru z postu libereckého krajského policejního ředitele. Zároveň s ním povede kázeňské řízení, do jehož ukončení bude Husák na řadové pozici. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosavadní ředitel liberecké krajské policie Vladislav Husák | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Husák se v úterý sešel s policejním prezidentem Janem Švejdarem na Policejním prezidiu a požádal o dovolenou. Policejní prezident na twitteru následně uvedl, že žádosti vyhověl.

Po dnešním jednání s plk. Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plk. Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené,jíž jsem vyhověl.

12:21 – 26. 01. 2021

59 1007

Svou rezignaci a zařazení na pozici bez příplatku za vedení potvrdil ve svém prohlášení i Husák. „Tyto kroky jsem zvolil především proto, aby nebyla poškozena dobrá pověst policejního sboru a naše dlouhodobá a úspěšná práce v našem kraji.Věřím, že celá personální situace bude vyřešena co nejdříve,“ uvedl Husák.

Oslava v hotelu

V teplickém hotelu Prince de Ligne se podle deníku Blesk navzdory protikoronavirovým opatřením setkaly v noci ze soboty na neděli desítky lidí – mezi nimi i expremiér Jiří Paroubek nebo Milan Hnilička z ANO, který kvůli tomu rezignoval na post poslance.

O Husákově účasti v pondělí informoval Radiožurnál.

„Policejní prezident byl o této záležitosti informován, s panem ředitelem Husákem už hovořil, jeho účast hodnotí jako nepřijatelnou a neomluvitelnou. Stejně tak nepřijatelná je pro něj skutečnost, že pan ředitel Husák jako policista neučinil žádné kroky k tomu, aby zjevné porušování vládních nařízení řešil,“ řekla Radiožurnálu v pondělí mluvčí Policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Husáka kritizoval i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který ho vyzval k vyvození „osobní odpovědnosti“. Rezignaci tak považuje za správný krok.

„Poté, co pan plukovník Husák odmítl vyvodit z těch svých činů osobní odpovědnost sám, tak pan policejní prezident ho odvolal a má v tomto moji plnou podporu. Klíčové je, že tam bylo mnoho lidí proti vládním opatřením a být tam prostě neměli. Všichni ti, co tam byli, se dopustili porušení nařízení a měli by čelit sankcím,“ uvedl Hamáček.

jas, mch, tzr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme