Neznámý muž chtěl vylákat z důchodců 700 tisíc, předání peněz překazil až všímavý taxikář

Poctivému taxikáři na Sokolovsku se náhodou podařilo zachránit celoživotní úspory důvěřivým seniorům. Ty v září kontaktoval muž vydávající se za jejich příbuzného a snažil se z nich vylákat velkou peněžní částku, protože se údajně ocitl v tíživé finanční situaci. Předání peněz měl zprostředkovat právě taxikář, kterému se celá situace nezdála, a tak se obrátil na policii.

Sokolov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi (ilustrační foto) | Foto: Michael Kauer | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

O celé kauze na svém webu informovalo Krajské policejní ředitelství Karlovarského kraje. Podle nich kontaktoval neznámý muž seniory s tím, že by potřeboval půjčku ve výši 700 tisíc. Jméno rodinného příslušníka, za kterého se vydával, mu napověděla omylem sama seniorka. Pouze tedy přisvědčil, že volá skutečně on.

Blíží se konec 'šmejdů'? Evropská komise navrhne, aby státy mohly zakázat jejich prodejní akce

Číst článek

Po několika vzájemných telefonátech se dohodli, že si peníze předají. Muž se nechtěl sejít osobně, ale pomocí prostředníka, kterému mají vybrané peníze svěřit.

Tím byl zmíněný taxikář, který podle dohodnutého plánu přijel před jejich dům a obálku s penězi převzal. Jako odměnu obdržel předem stanovenou částku pěti tisíc korun.

Taxikář se ale místo doručení okamžitě spojil s policií a obálku s penězi jim zavezl. "Tím důvěřivým seniorům patrně zachránil jejich životní úspory," uvedla mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

Ve stejný den se obrátili na policii i skuteční příbuzní poškozených. Zjistili, že někdo jejich jménem žádal o 700 tisíc korun.

Zmíněný případ není v praxi ojedinělý. Podvodníků, kteří se snaží ze starých důvěřivých lidí vylákat peníze, podle policie přibývá. Obvykle se vydávají za rodinného příslušníka či dávného kamaráda ve složité situaci. Celý plán s historkou přitom mají předem dobře vymyšlený.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme