Fotbaloví fanoušci z Německa se před zápasem zajeli ‚posilnit‘ do Teplic. Třináct zadržených

Policisté v neděli v Teplicích zadrželi 13 fotbalových fanoušků z Německa. Jeden je podezřelý ze spáchání trestného činu, když zaútočil lahví na policisty, ostatní z přestupku proti veřejnému pořádku. Informoval o tom mluvčí policie Daniel Vítek.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Igor Šefr | Zdroj: ČTK

Několik autobusů s německými fotbalovými fanoušky v Teplicích zastavilo ráno 7.30. „Šli se posilnit před zápasem v Německu,“ uvedl Vítek.

Přibližně 200 fanoušků se dalo na pochod městem na Zámecké náměstí, kde skandovali hesla a zpívali. Policisté zadrželi jednoho z nich, protože neuposlechl jejich výzev.

„Ostatní bez něj nechtěli odjet, takže se tam situace trochu vyhrotila,“ uvedl Vítek. Cizinci začali být agresivní, při výtržnostech poškodili policejní vozidlo. Jeden z fanoušků na policisty dokonce hodil pivní láhev a je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

„Osoby podezřelé z přestupku byly po provedení nezbytných úkonů po 14.00 postupně propouštěny na svobodu. Fanoušek, který zaútočil na policisty, zůstává i nadále v režimu zadržení. Kolem 15.00 opustily autobusy s německými fanoušky město Teplice,“ dodal Vítek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme