Fotbaloví fanoušci z Německa se před zápasem zajeli ‚posilnit‘ do Teplic. Třináct zadržených

Policisté v neděli v Teplicích zadrželi 13 fotbalových fanoušků z Německa. Jeden je podezřelý ze spáchání trestného činu, když zaútočil lahví na policisty, ostatní z přestupku proti veřejnému pořádku. Informoval o tom mluvčí policie Daniel Vítek.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie poblíž domu v Údolní ulici v Brně, kde policisté navštívili byt brněnského radního a také člena dozorčí rady státního podniku ČD Cargo Jiřího Švachuly (ANO).

(ilustrační foto) | Foto: Igor Šefr | Zdroj: ČTK

Několik autobusů s německými fotbalovými fanoušky v Teplicích zastavilo ráno 7.30. „Šli se posilnit před zápasem v Německu,“ uvedl Vítek.

Přibližně 200 fanoušků se dalo na pochod městem na Zámecké náměstí, kde skandovali hesla a zpívali. Policisté zadrželi jednoho z nich, protože neuposlechl jejich výzev.

„Ostatní bez něj nechtěli odjet, takže se tam situace trochu vyhrotila,“ uvedl Vítek. Cizinci začali být agresivní, při výtržnostech poškodili policejní vozidlo. Jeden z fanoušků na policisty dokonce hodil pivní láhev a je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

„Osoby podezřelé z přestupku byly po provedení nezbytných úkonů po 14.00 postupně propouštěny na svobodu. Fanoušek, který zaútočil na policisty, zůstává i nadále v režimu zadržení. Kolem 15.00 opustily autobusy s německými fanoušky město Teplice,“ dodal Vítek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme