Policie ukončila vyšetřování připravované vraždy Slonkové

Policie uzavřela vyšetřování přípravy vraždy novinářky Sabiny Slonkové. Dnes policejní rada navrhne žalobci, aby postavil před soud bývalého generálního sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srbu. Spolu s ním budou obžalováni další tři lidé. I ti se podle policie podíleli na přípravě vraždy reportérky Mladé fronty Dnes. Srbovi, který byl obviněn letos v červenci, se údajně nelíbily články Slonkové, ve kterých upozorňovala na jeho velký majetek a podezřelé obchodní aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sabina Slonková | Foto: MF Dnes | Zdroj: AFP

Policisté ani státní zastupitelství nechtějí k výsledkům vyšetřování poskytnout podrobnější informace. Mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová pro Českou televizi pouze uvedla: "Trestní spis byl ukončen a bude předán na státní zastupitelství do Českých Budějovic s návrhem na obžalobu."

Srbův obhájce Miroslav Kříženecký považuje ukončení vyšetřování po třech měsících za předčasné a chce, aby policie vyslechla další svědky.

Markéta Kaclová, Lucie Weissová, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme