Policie ukončila vyšetřování v kauze fiktivního vývozu kovů, pachatele nemá

Policie ukončila vyšetřování ohledně úniku informací v kauze fiktivního vývozu kovů. Pachatele ale nenašla. Případ se týkal obvinění bývalého člena Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Mariana Hanáka z daňových úniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v akci | Foto: Honza Ptáček

"Prověřování v současné době policejní orgán Inspekce policie ukončil, a ukončil ho s tím, že ke skutku došlo, nepodařilo se zjitit pachatele, takže rovná se pachatel neznámý," řekl v České televizi šéf policejní inspekce Dušan Brunclík.

Se svými komplici si měl Hanák fiktivním vývozem kovů do zahraničí přijít na 26 milionů korun. Krátce před zatčením ale uprchl ze země.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf ÚOOZ Robert Šlachta mluví o kauze výkupu kovů v České televizi

Anonym, který přišel na pražské vrchní státní zastupitelství tvrdí, že ho varoval současný šéf útvaru Robert Šlachta. Na případ upozornil deník Právo. Podle Šlachty šlo o snahu o diskreditaci jeho osoby.

Kvůli tomu, že informace unikla ze zastupitelství do novin, pak chystá právní kroky.

"Druhá věc, co mě mnohem víc zaráží, to je únik, proč šel do novin. Protože o tom, že na vrchním státním zastupitelství měl být nějaký anonym a že to našli moji lidé při prohlídkách tam, tak to mě docela děsí. Tady čekám, až se moje advokátka vrátí z dovolené, a budu samozřejmě se snažit nějakým způsobem právě na tuto skutečnost upozornit," sdělil Šlachta České televizi.

Jakub Šídlo, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme