Úmrtí chlapce, který v zábavním parku spadl pod vláček, bylo podle policie usmrcením z nedbalosti

Žďárští kriminalisté ukončili vyšetřování smrti malého chlapce v zábavním areálu Šikland u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Zemřel v červenci 2018, když spadl pod turistický vláček. Policie navrhla podat obžalobu pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové obžaloby směřují proti jedné fyzické a jedné právnické osobě.

Žďár nad Sázavou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala 14. července 2018. Chlapec zřejmě vystupoval z turistického vláčku, který ho následně přejel. (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 Public domain,©

„Informace ke konkrétní osobám neposkytujeme,“ odpověděla Čírtková na dotaz, zda policie navrhla obžalovat i řidiče vláčku. V případě prokázání viny hrozí fyzické osobě až šest let vězení, u právnické osoby je postihů možných několik včetně zákazu činnosti, řekla Čírtková.

V zábavním parku na Žďársku zemřel pětiletý chlapec, srazil ho turistický vláček

Číst článek

Nehoda se stala 14. července 2018. Chlapec zřejmě vystupoval z turistického vláčku, který ho následně přejel. Přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Alkohol u řidiče vláčku vyloučila dechová zkouška. Po tragédii se kromě odpovědnosti řidiče řešila také případná odpovědnost matky, která dítě doprovázela. Podle Čírtkové se prověřovala odpovědnost několika lidí, objasnily ji znalecké posudky.

Neštěstí v parku

Provozovatelé areálu nechali hned po tragédii zvýšit zabezpečení vláčku, i když kontroly podle generální manažerky areálu Evy Černé žádné závady neodhalily. „Vláček momentálně nefunguje, odstavili jsme ho a řidič pracuje na jiné pozici,“ řekla v úterý Černá.

Zábavní park Šikland funguje přes 20 let. Z původně westernového městečka je nyní areál se zookoutkem, koupalištěm a atrakcemi pro několik tisíc návštěvníků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme