Policie našla v dodávce na Vysočině 13 běženců včetně dětí, byli ukryti za falešnou přepážkou

Cizinecká policie ve čtvrtek zastavila na 162. kilometru D1 na Vysočině dodávku, která převážela 13 běženců, z toho tři asi čtyřleté děti. Všichni se tísnili za falešnou přepážkou. Mercedes s registrační značkou Velké Británie řídil Litevec.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běženci se ukrývali za falešnou přepážkou | Zdroj: Policie ČR

Podle policie je řidič podezřelý z převaděčství. V tiskové zprávě to uvedl Jozef Bocán, mluvčí Policejního prezidia České republiky. Státní příslušnost převážených nezmínil.

Policisté dodávku zastavili v 9.00. Na auto se zaměřili díky poznatkům z mezinárodní spolupráce. Předpokládali, že by mohlo sloužit k nelegálnímu převozu lidí. „Nyní budou cizinci převezeni k prvotním úkonům na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina – odbor cizinecké policie, kde se rozhodne o jejich dalším osudu,“ uvedl Bocán.

Na odhalování nelegálního převozu lidí přes české hranice a jejich pobytu v České republice se zaměřuje policejní akce Dodávka.

Nejde o letošní první případ. V lednu u Brna policisté za pomocí zátarasu zastavili řidiče BMW, kterého se marně snažili zastavit už jejich slovenští kolegové. Z auta kromě něj vystoupilo ještě osm dalších cizinců irácké národnosti.

cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme