Policie už hlídá Prahu kvůli očekávaným akcím extremistů

Pražští policisté mají pohotovost kvůli sobotním akcím extrémistů. Policejní hlídky sledují ulice, vlaková nádraží i příjezdové silnice do hlavního města. Pravicoví extremisté chtějí projít někdejší židovskou čtvrtí. Sdružení Mladí národní demokraté zorganizuje pochod Josefovem navzdory tomu, že ho úřady nepovolily. Svoji akci ohlásili také anarchisti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

připravené kovové zátarasy | Zdroj: ČTK

Policie očekává, že na sobotních akcích neonacistů a anarchistů budou v centru Prahy stovky radikálních extremistů na obou stranách. A nevylučuje střet mezi nimi. Klid se pokusí udržet 1400 policistů. Podle pražské policejní mluvčí Evy Brožové budou mít k dispozici také vodní dělo a vrtulník.

"V ulicích hlavního města Prahy bude 1100 policistů a 300 strážníků městské policie, se kterými spolupracujeme. Dále má pražská policie v záloze i pořádkové jednotky jednotlivých krajů, ty nám nabídly svoji pomoc a vedení pražské policie ji využilo. Budeme mít v záloze také policejní techniku, včetně vodního děla a vrtulníku," řekla Brožová Českému rozhlasu.

Připravena je i cizinecká policie, která chce zabránit vstupu nežádoucích osob na území České republiky. Na hranicích od pátečního rána platí zpřísněný dozor.

Marika Táborská, Kateřina Tomečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme