Policie už nehledá Altnera kvůli vyšetřování zpronevěry. Soud zrušil příkaz k zatčení

Bývalého advokáta Zdeňka Altnera už nehledá policie kvůli vyšetřování zpronevěry. Obvodní soud pro Prahu 10 dnes odvolal příkaz k jeho zatčení, který vydal vloni na podzim. Altner tento týden vyhrál spor s ČSSD, podle soudního rozhodnutí mu musí strana zaplatit přes 300 milionů korun za jeho služby při zastupování ve sporu o Lidový dům. ČSSD teď řeší, kde peníze vezme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Obvodní soud pro Prahu 10 dnes odvolal příkaz k zatčení Zdeňka Altnera, který byl vydán na podzim loňského roku, a to v řízení pro zločin zpronevěry,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí soudu Libuše Jungová.

„Vzhledem k tomu, že pan obžalovaný byl v jiné soudní věci přítomen jednání u Obvodního soudu pro Prahu 1, soudce shledal, že důvod vazby útěkové, pro který byl příkaz k zatčení vydán, momentálně dán není,“ doplnila.

Altner dnes v tiskovém prohlášení napsal, že mu od soudu žádná trestní zásilka nepřišla.

U Obvodního soudu pro Prahu 10 čelí obžalobě ze zpronevěry více než 800 tisíc korun. Soud dnes nařídil termín hlavního líčení, kam by se měl Altner dostavit osobně. V případě prokázání viny mu hrozí až osmileté vězení.

Bývalý advokát byl v policejní databázi hledaných osob od loňského 24. listopadu. Přestože včera byl osobně u soudu, kde vyhrál třistamilionovou částku nad ČSSD, policie na jednání nedorazila.

„Pokud je po hledané osobě vyhlášeno pátrání, policie se nedozví, že s hledaným člověkem probíhá soudní řízení. Soudy neinformují policii, tudíž my nemůžeme konat a hledanou osobu na daném soudu zadržet. Neexistuje ani databáze, kterou by policisté mohli využít, aby zjistili, že s hledanou osobou je veden soud,“ vysvětlila policejní mluvčí Jana Dětská.

Nebylo to přitom poprvé, co po Zdeňku Altnerovi bylo vyhlášeno pátrání. Před třemi lety ho zadržela policie v Německu na základě evropského zatykače vydaného na Slovensku. Tam byl podezřelý z maření konkurzního řízení. V roce 2014 byl vydán na Slovensko. Několik měsíců tak strávil ve vazbě.

Spor o odměnu za soud o Lidový dům - Zdeněk Altner, Václav Halbich aj. | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme