Policie už ví, kdo vraždil na Karlově náměstí

Policisté už znají totožnost pravděpodobného vraha, který v úterý odpoledne zastřelil v Praze na Karlově náměstí dvaatřicetiletého pracovníka televize Nova. Podle kriminalistů je vrahem jednatřicetiletý David Lubina z Hostouně na Kladensku. V minulosti byl několikrát trestán za násilnou kriminalitu a může být velmi nebezpečný. Policie po něm vyhlásila celostátní pátrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

podezřelý z vraždy na Karlově náměstí | Zdroj: ČTK

"David Lubina byl v minulosti opakovaně trestán pro násilnou trestnou činnost. Je agresivní a závislý na omamných a psychotropních látkách. Policisté po této nebezpečné osobě intenzivně pátrají. Prověřují místa, kde by se mohl pohybovat nebo skrývat," řekla Radiožurnálu mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Policie zároveň veřejnost před tímto mužem znovu varuje - je nebezpečný svému okolí. "David Lubina je 180 až 185 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Má světle hnědé krátké vlasy a několik dní neoholenou tvář. Pokud tohoto muže někdo spatří, v žádném případě by se neměl pokoušet o zadržení, ale informovat prostřednictvím linky tísňového volání 158 policisty."

Policie věří, že podezřelého dopadne během několika hodin.

Dvaatřicetiletý střihač TV Nova se při procházce s dítětem v kočárku zastal ženy, kterou se zbraní v ruce ohrožoval neznámý muž. Útočník pak namířil zbraň proti němu a dvakrát vystřelil. Zraněný se podrobil šestihodinové operaci, lékařům se ale jeho život zachránit nepodařilo.

Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme