Policie uzavřela část pražského letiště. V podezřelém zavazadle nebylo nic nebezpečného

Policie ve středu odpoledne uzavřela Terminál 1 na pražském Letišti Václava Havla. Důvodem bylo podezřelé zavazadlo. Policisté evakuovali cestující. Terminál byl uzavřen zhruba hodinu, pyrotechnik nakonec nic nebezpečného neobjevil.

Praha (Aktualizováno: 17:00 6. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, Praha | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Vyklízíme Terminál 1. Důvodem se zdá být podezřelé zavazadlo,“ řekla ve středu odpoledne pro Radiožurnál mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Na pražské letiště zamířil pyrotechnik, který podezřelé zavazadlo prověřil, nic nebezpečného ale neobjevil. Cestující museli počítat se zpožděním odletů a příletů letadel. Terminál 1 je určen pro lety mimo schengenský prostor.

Podle mluvčí pražského Letiště Václava Mariky Janouškové byli cestující evakuování před terminál na venkovní parkoviště.

Během posledních tří dnů šlo o třetí podobný případ v hlavním městě. V pondělí policisté kvůli podezřelému zavazadlu uzavřeli stanici metra A Můstek. Šlo ale o planý poplach, přivolaný pyrotechnik nic nebezpečného neobjevil.

V úterý pak policisté kvůli nálezu opuštěného kufru na konci Pařížské ulice uzavřeli celé Staroměstské náměstí v Praze. Ani v tomto případě ale přivolaný pyrotechnik nic nebezpečného neodhalil.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme