Muž vytáhnul z Vltavy magnetem granát, na nabřeží v Praze zasahoval pyrotechnik

Na Rašínově nábřeží zasahovaly v neděli dopoledne policejní jednotky s pyrotechnikem. Nálezce oznámil podezřelý předmět podobající se granátu. Prohledával dno magnetem na provázku a náhodou granát objevil. Pyrotechnik předmět zajistil.

Praha (Aktualizováno: 12:28 7. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Rašínově nábřeží zasahovaly v neděli dopoledne policejní jednotky s pyrotechnikem | Foto: Policie ČR | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Nález podezřelého předmětu oznámil policii člověk, který jej vytáhl pomocí magnetu na provázku. Na místo dorazili policisté s pyrotechnikem a bylo uzavřeno přibližně 150 metrů Rašínova nábřeží. Omezení zasáhlo i probíhající trhy. Asistovali také hasiči, kteří tam měli dvě jednotky. 

Podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského šlo o náhodný nález. „Oznamovatel a zároveň nálezce granátu ho vytáhl z Vltavy. Magnet hodil do Vltavy a pomaličku táhnul ke břehu, kde se mu zachytil tenhle předmět,“ popsal situaci.

Policie ČR na twitteru potvrdila, že šlo skutečně o granát. Jednalo se o ruční granát vzoru 34. V tuto chvíli je předmět zajištěn a odvezen k zneškodnění. Záchranné jednotky z místa již odjely.

anj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme