Policie v Aši zadržela Vietnamce, kteří prodávali drogy Němcům

Policisté z Národní protidrogové centrály odhalili na tržnici v Aši zásoby drog v hodnotě přes jeden a půl milionu korun. Zadrželi sedm vietnamských trhovců. Podle detektivů od ledna minulého roku prodávali pervitin, marihuanu a extázi německým zákazníkům, kteří s drogami dále obchodovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Zátah v tržnici Lipový dvůr v Aši, na kterém se podílela i německá celní správa, se odehrál před dvěma týdny, policie o něm ale informovala až dnes. Skupinu přitom sledovala déle než rok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na podrobnosti případu se Radiožurnál ptal v poledních Ozvěnách dne ředitele protidrogové centrály Jakuba Frydrycha

„Pokud existuje výrobní a distribuční článek, který má dvě až tři patra, cílem je zmapovat role a funkce jednotlivých členů skupin, které se tímto ochodem a výrobou zabývají, a následně je obvinit,“ řekl Radiožurnálu ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Detektivové v rámci akce Merkato zajistili 660 gramů pervitinu, dva a půl kilogramu marihuany a přes 100 tablet extáze. Prodej těchto drog v pouliční distribuci by podle policie mohl vynést zhruba na 1,7 milionu korun.

Zadrženým trhovcům se téměř dvě kila pervitinu podařilo prodat. Droga byla vysoce kvalitní a měla až 75 procent účinné látky. Běžné je přitom až čtyřikrát menší množství.

Jakub Frydrych | Foto: Marián Vojtek

Policie zatím neví, kde přesně se drogy vyráběly. Kupovali je především občané Saska a Bavorska, ti je pak prodávali dál. Podle Frydrycha tento případ dokazuje rostoucí zájem Němců o marihuanu a pervitin produkované v České republice.

"Před 15 lety to mělo charakter ojedinělých kontaktů, poslední čtyři roky ale sledujeme velmi sílící fenomén, kdy právě němečtí občané dojíždějí přes hranice do České republiky, zejména na vietnamské tržnice, kde si nakupují pervitin a marihuanu,“ poukázal Frydrych.

Všichni zadržení Vietnamci už vyslechli obvinění z nedovolené výroby a distribuce omamných a psychotropních látek. V případě odsouzení jim hrozí až dvanáctileté vězení.

Petr Kořínek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme