Policie v Brně zadržela uprchlého vězně Jiřího Peška

Jednatřicetiletého recidivistu Jiřího Peška, který utekl 26. října vězeňské eskortě z budovy prostějovského soudu, se podařilo zadržet dnes ráno v Brně. Policii na sebe uprchlý vězeň sám upozornil, když projel křižovatku na červenou a nereagoval pak na výzvy k zastavení. Vzdal se až po následné honičce. U Peška policisté nalezli několik zbraní a větší množství peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukradený vůz, kterým recidivista Pešek před policisty prchal | Foto: ČTK

„Pachatel začal ujíždět, hlídka ho dohonila poté, co došlo k dopravní nehodě a jeho vůz již nemohl jet dál. Poté se z místa nehody pokusil o útěk. Teprve pod hrozbou namířené zbraně zastavil a policistům se vzdal,“ popisuje jeho zatčení brněnský policejní ředitel Martin Kotlan.

„Pachatel se schovával v Brně u svých známých. Vydával se za slovenského občana, samozřejmě se i maskoval. Měl na sobě například příčesek a nasazenou kšiltovku. Teprve dalším vyšetřováním bylo zjištěno, že se jedná o uprchlého vězně,“ dodává brněnská kriminalistka Jana Kovaříková.

Michal Záboj, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme