Policie v Brně zadržela uprchlého vězně Jiřího Peška

Jednatřicetiletého recidivistu Jiřího Peška, který utekl 26. října vězeňské eskortě z budovy prostějovského soudu, se podařilo zadržet dnes ráno v Brně. Policii na sebe uprchlý vězeň sám upozornil, když projel křižovatku na červenou a nereagoval pak na výzvy k zastavení. Vzdal se až po následné honičce. U Peška policisté nalezli několik zbraní a větší množství peněz.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukradený vůz, kterým recidivista Pešek před policisty prchal

Ukradený vůz, kterým recidivista Pešek před policisty prchal | Zdroj: ČTK

„Pachatel začal ujíždět, hlídka ho dohonila poté, co došlo k dopravní nehodě a jeho vůz již nemohl jet dál. Poté se z místa nehody pokusil o útěk. Teprve pod hrozbou namířené zbraně zastavil a policistům se vzdal,“ popisuje jeho zatčení brněnský policejní ředitel Martin Kotlan.

„Pachatel se schovával v Brně u svých známých. Vydával se za slovenského občana, samozřejmě se i maskoval. Měl na sobě například příčesek a nasazenou kšiltovku. Teprve dalším vyšetřováním bylo zjištěno, že se jedná o uprchlého vězně,“ dodává brněnská kriminalistka Jana Kovaříková.

Michal Záboj, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme