Policie v kauze Luďka Nečesaného obvinila další dvě osoby, měly poskytnout úplatek

V případu údajné korupční aféry ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného začala policie stíhat další dvě osoby pro trestný čin podplácení. Podle informací serveru Lidovky.cz se jedná o osoby ze zdravotnických firem, od kterých měl Nečesaný inkasovat peníze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luděk Nečesaný (foto z června 2015) | Foto: Eva Malá

„Nově jsme zahájili trestní stíhání dalších dvou osob, jejich jednání je kvalifikováno jako zločin podplácení,“ řekl serveru Lidovky.cz dozorující státní zástupce Lukáš Otipka. Doplnil, že trestní sazba je jeden až šest let vězení.

Obvinění z přijímání úplatků si ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný vyslechl loni v červnu. Spolu s ním začala policie stíhat i jeho manželku Šárku, a to pro legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Případ souvisí s údajným předražením zdravotnických zakázek za vybavení kardiocentra a traumacentra v liberecké nemocnici za 239 milionů korun. Týká se zakázek z let 2008 až 2009. Modernizace měla být předražena o 24 milionů. Na základě účelově fakturovaných služeb měla společnost Sarmed, kterou v tu dobu vedla Nečesaného manželka Šárka, inkasovat peníze. Podle policie šlo o úplatky.

Nečesaný obvinění od počátku odmítal. Poukazoval mimo jiné i na to, že pokud by úplatek přijal, musela by policie spolu s ním obvinit i toho, kdo mu úplatu poskytl. To se ale na začátku obvinění nestalo.

Současné obvinění dalších osob mu tak může zkomplikovat situaci. Pro Nečesaného bylo prý překvapením. „Slyším o tom až teď od vás,“ reagoval na dotaz serveru. Podle něj dosavadní důkazy vyloučily jednání, ze kterého ho policie viní.

„Po roce a čtvrt už je to ale docela na místě. Doposud mi nikdo nekonkretizoval, co jsem měl provést, natož s kým. Jestli se toto z nového obvinění dozvím, tak se na to velmi těším,“ řekl serveru Nečesaný.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme