Policie v kauze TSK obstavila podnikateli majetek. Usiloval o zakázky za 40 milionů

Vyšetřovatelé v kauze Technické správy komunikací sáhli na majetek obviněných. Jak z veřejných rejstříků zjistil server iROZHLAS.cz, policie zablokovala karlínský byt podnikatele Pavla Valenty. Ten měl podle policie uplácet úředníky. Podle katastru nemovitostí má byt hodnotu 7,5 milionu korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům Za Karlínským přístavem 683/4 | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Policie po březnové razii v sídle Technické správy komunikací obvinila celkem tři osoby a jednu firmu. Podnikatel Pavel Valenta podle mínění detektivů upravoval například podmínky pro zadávací řízení k některým veřejným zakázkám, a to po dohodě s Jaromírem Muchkou, vedoucím oddělení telematických systémů.

Ten poté zase - jak opět píše policie - úkoloval svou podřízenou Marii Šedivou. Obviněna proto byla i Valentova společnost Camea, kterou měli úředníci podle detektivů zvýhodnit. Policejní konstrukci v údajně korupční aféře na Technické správě komunikací si můžete přečíst ZDE.

Technická správa komunikací v ulici Řásnovka. | Foto: Technická správa komunikací

Server iROZHLAS.cz z katastru nemovitostí zjistil, že obviněný podnikatel Valenta má obstavený majetek. Konkrétně mu policie dala plombu na jeho karlínský byt, který koupil za zhruba 7,5 milionu korun.

"Jednání obviněného souviselo se třemi veřejnými zakázkami, z nichž první byla zadána za cenu ve výši 1 666 654 korun s DPH, druhá za cenu 4 508 000 korun bez DPH a předpokládaná hodnota (další) činila 34 100 000 korun bez DPH," argumentuje ve sdělení pro katastr nemovitostí dozorující státní zástupce Jiří Pražák.

Kauza TSK: podnikatel psal podmínky pro veřejné zakázky. Úřednici za to dal vysavač, píše policie

Číst článek

"Je zřejmé, že v případě obviněného Pavla Valenty je namístě očekávat uložení majetkové sankce, aby bylo postiženo jeho jednání, kterým podle současných zjištění opatřil, respektive chtěl opatřit majetkový prospěch v dosud přesně nezjištěné výši přinejmenším jinému, konkrétně obviněným Jaromíru Muchkovi, Marii Šedivé a společnosti Camea," píše dále Pražák.

Podnikatel Valenta proto nyní s obstaveným bytem nemůže nakládat - má zakázáno převést ho na jinou osobu, zatížit ho, poškodit nebo ničit.

Sám Valenta na předchozí dotazy serveru iROZHLAS.cz nereagoval a k obvinění se nechtěl vyjádřit ani advokát Miroslav Kučerka. Podobně vyšetřování nekomentoval ani Muchka či jeho podřízená Šedivá. "S ohledem na probíhající řízení není možné se k věci jakkoli vyjadřovat," vzkázala její obhájkyně Petra Feniková.

Pražská pobočka firmy Camea. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme